با ما در ارتباط باشید

سلام، میخواهید چه چیزی را جستجو کنید؟

پایگاه خبری نام آوران کارآفرین

اخبار

اشتراک میان جهان و مغز انسان

با وجود تفاوت اساسی در مقیاس بین این دو شبکه (بیش از 27 مرتبه قدر) ، تجزیه و تحلیل کمی آنها ، که در تقاطع کیهان شناسی و جراحی مغز و اعصاب قرار دارد ، نشان می دهد که فرایندهای مختلف فیزیکی می توانند ساختارهایی ایجاد کنند که با سطوح مشابه پیچیدگی و خود سازمان.

مغز انسان به لطف شبکه عصبی گسترده ای که عملکرد آن تقریباً 69 میلیارد نورون است ، عمل می کند. از طرف دیگر ، جهان قابل مشاهده می تواند بر روی یک شبکه کیهانی حداقل 100 میلیارد کهکشان حساب کند. در داخل هر دو سیستم ، فقط 30٪ از جرم آنها از کهکشانها و نورون ها تشکیل شده است. در هر دو سیستم ، کهکشان ها و نورون ها خود را در رشته های طولانی یا گره های بین رشته ها قرار می دهند. سرانجام ، در داخل هر دو سیستم ، 70٪ از توزیع جرم یا انرژی را اجزای تشکیل دهنده نقش ظاهرا منفعل تشکیل می دهند: آب در مغز و انرژی تاریک در جهان قابل مشاهده.

با شروع از ویژگی های مشترک این دو سیستم ، محققان یک شبیه سازی از شبکه کهکشان ها را با بخشهایی از قشر مخ و مخچه مقایسه کردند. هدف این بود که مشاهده کنیم که چگونه نوسانات ماده در مقیاس های متنوع پراکنده می شوند.

فرانکو وازا توضیح می دهد: “ما تراکم طیفی هر دو سیستم را محاسبه کردیم. این روشی است که غالباً در کیهان شناسی برای مطالعه توزیع فضایی کهکشان ها استفاده می شود”. “تجزیه و تحلیل ما نشان داد که توزیع نوسانات درون شبکه عصبی مخچه در مقیاس از 1 میکرومتر تا 0.1 میلی متر همان پیشرفت توزیع ماده را در شبکه کیهانی دنبال می کند اما البته در مقیاس بزرگتر که از 5 میلیون تا 500 میلیون سال نوری “.

این دو محقق همچنین برخی از پارامترهای توصیف کننده شبکه عصبی و شبکه کیهانی را محاسبه کردند: میانگین تعداد اتصالات در هر گره و تمایل خوشه بندی چندین اتصال در گره های مرکزی مربوطه در شبکه.

“یک بار دیگر ، پارامترهای ساختاری سطح توافق غیرمنتظره ای را شناسایی کرده اند. احتمالاً ، اتصال در دو شبکه با رعایت اصول فیزیکی مشابه ، علی رغم تفاوت چشمگیر و آشکار بین قدرت های فیزیکی تنظیم کننده کهکشان ها و سلول های عصبی ، تکامل می یابد” ، اضافه می کند آلبرتو فلتی. “این دو شبکه پیچیده شباهت های بیشتری نسبت به شبکه مشترک بین کیهان و کهکشان یا شبکه عصبی و درون بدن نورون نشان می دهد”.

نتایج دلگرم کننده این مطالعه آزمایشی ، محققان را بر آن می دارد که فکر کنند تکنیک های جدید و موثر تجزیه و تحلیل در هر دو زمینه ، کیهان شناسی و جراحی مغز و اعصاب ، درک بهتری از پویایی روت شده در زمینه تکامل زمانی این دو سیستم را فراهم می کند.

ارسال دیدگاه

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما در سایت نشان داده نمی شود. لطفا فیلدهای ضروری علامت دار را پر نمایید.

از ارسال دیدگاهتان بسیار سپاسگزاریم.

ما را دنبال کنید

مطالب پیشنهادی

بیوگرافی خارجی

ایوان پیتروویچ پاولوف متولد ۱۴ سپتامبر ۱۸۴۹ ریازان، یکی از روستاهای روسیه، عصب شناس، فیزیولوژیست، روانشناس و پزشک روس بود. وی در سال ۱۹۰۴...

بیوگرافی خارجی

بوروس فردریک اسکینر متولد سال ۱۹۰۴ در سوسکوهانا واقع در ایالت پنسیلوانیا بود.او اولین فرزند ویلیام اسکینر و گریس مانژ بوروس اسکینر بود.پدر وی...

بیوگرافی خارجی

اولیور ساکس، پزشک، عصب‌شناس و نویسنده بریتانیایی در ۹ ژوئیه ۱۹۳۳ چشم به جهان گشود. وی استاد عصب‌شناسی دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک بود. والدین او برای...

استارتاپهای خارجی

تاک لایف (TalkLife‌) با سرمایه ۱.۲‌میلیون یورو در انگلستان تاسیس شد. بنیانگذاران این استارتاپ، اندرو مونتزی، ‌جاکوب وایت و جیمز درویت هستند. تاک لایف...

آدرس : تهران ، خیابان سمیه ، بعد از تقاطع استاد نجات الهی (ویلا) ، خیابان پور موسی ، کوچه سپید ، ساختمان سپید ، پلاک ۳ ، واحد ۱
تلفن تماس : ۶۶۹۱۳۸۵۱ – ۸۸۸۵۴۴۹۵© 2020 - کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری نام آوران کارآفرین بوده و هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.