با ما در ارتباط باشید

سلام، میخواهید چه چیزی را جستجو کنید؟

پایگاه خبری نام آوران کارآفرین

استارتاپهای داخلی

بیهوشی آرام

سید داوود حسینی، دانشجوی دکترای تخصصی مهندسی برق و عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد است. او 12 سال است که در حوزه علوم شناختی فعالیت می کند. داوود حسینی علاوه بر پژوهش، پروژه های عملی هم داشته است و باور دارد یکی از مشکلات کشور ما این است که بسیاری از پژوهش ها به مرحله عمل نمی رسند و پژوهشگرها هیچ وقت شیرینی کار را تجربه نمی کنند.

آقای حسینی چه چیزی شما را به استارتاپ ویکند نورو ساینس کشاند؟

به عنوان کسی که حدود 3 سال با ستاد علوم شناختی همکاری دارم و قصد دارم دانشجویانم را در این رشته تربیت کنم، می خواستم بدانم چطور آن ها را در یک دوره فشرده با کسب و کار آشنا کنم چون بیشتر دانشگاه های ما در حد آموزش و حداکثر پژوهش هستند و کاری به کسب و کار ندارند. بنابراین آمده ام تجربه ای کسب کنم تا به دانشجویانم یاد دهم چطور از وقتشان بهینه استفاده کنند، ایده شان را ارائه دهند و طرف مقابل را متقاعد کنند.

یکی از مشکلات در سیستم درمانی کشور، عدم تشخیص درست عمق بیهوشی بیمار است. گاهی اوقات با این که بیمار از نظر متخصص بیهوش است اما همچنان می تواند صدای افراد حاضر در اتاق را بشنود. این صداها در ذهن او می مانند و می توانند در آینده مشکلات روانی جدی برایش به وجود آورند. حتی مواردی بوده که بعد از عمل، شخص به روان درمانی نیاز پیدا کرده است.

معمولاً استارتاپ ها یک سرویس ارائه می کنند نه محصولی فیزیکی. اما شما قصد دارید با تهیه یک سخت افزار ایده تان را عملی کنید. چطور می خواهید با شروع یک استارتاپ، از همان ابتدا محصولی فیزیکی تولید کنید؟

من حدود 4-5 سال روی این پروژه کار کرده ام و بخش پژوهشی آن هموار است. اما بخش تولید محصول دشواری دارد و ما باید ابتدا سرمایه گذار جذب کنیم که فکر می کنم در این محیط، امکانش وجود دارد. دلیلش این است که ایده ما دارای پشتوانه علمی است و برای ساخته شدن محصول فقط به جذب سرمایه نیاز داریم.

ارسال دیدگاه

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما در سایت نشان داده نمی شود. لطفا فیلدهای ضروری علامت دار را پر نمایید.

از ارسال دیدگاهتان بسیار سپاسگزاریم.

ما را دنبال کنید

مطالب پیشنهادی

استارتاپهای داخلی

فرزام میرمعینی که دانشجوی نرم افزار دانشگاه خواجه نصیر است، سابقه شرکت در استارتاپ ویکندهای مختلفی را دارد و این بار در نورو ویکند...

استارتاپهای داخلی

امین هاشمی عضو تیمی است که روی ایده خانم لادن یعقوبی کار می کنند. او 5 ثبت اختراع و 2 تا مقاله ISI دارد...

استارتاپهای داخلی

فرزان کوثری، لیسانس میکروبیولوژی دارد و در تیم به عنوان نورو مارکتر فعالی می کند. او درباره نقشش می گوید که دارند سعی می...

استارتاپهای داخلی

محمود موسوی در رشته برق گرایش کنترل و طراحی صنعتی تحصیل کرده و دوره های روانشناسی، عکاسی و طراحی را گذرانده است. او در این...

آدرس : تهران ، خیابان سمیه ، بعد از تقاطع استاد نجات الهی (ویلا) ، خیابان پور موسی ، کوچه سپید ، ساختمان سپید ، پلاک ۳ ، واحد ۱
تلفن تماس : ۶۶۹۱۳۸۵۱ – ۸۸۸۵۴۴۹۵© 2020 - کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری نام آوران کارآفرین بوده و هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.